"GENÇLERİMİZİ TUZAĞA DÜŞÜRMEK İSTEYEN HİÇBİR ODAĞA BU ÜLKENİN TEK BİR EVLADINI KURBAN ETMEYECEĞİZ"

25 Eylül 2020Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin neresinde olursa olsun bu ülkenin aziz evlatlarını, değerli gençlerini her türlü imkanla buluşturma noktasında iddialı ve kjararlı olduklarına işaret ederek, Gençlerimizi çeşitli konularda tuzağa düşürmek isteyen hiçbir odağa da bu ülkenin tek bir evladını dahi kurban etmeyeceğiz" dedi.

Bakan Kasapoğlu, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde yapılacak Küçükköy Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun temel atma törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, tesisin hayırlı olması dileyerek, "Türkiye, ayrı bir gelişimi ve dönüşümü gerçekleştiriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 18 yılda ülkemizin dört bir köşesinde sanayisiyle, eğitimiyle, ulaştırmasıyla, ekonomisiyle, sağlığıyla, sporuyla her alanda bir dönüşüm, bir devrim var. Gaziosmanpaşa'nın her zaman bu haklı davanın yanında yer alması bir gurur vesilesi. Tüm imkanlarımızla Gaziosmanpaşa'nın yanında yer alacağımızı ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, dün Giresun'da tesisleri inceleyip, gençlerle bir araya geldiğini hatırlatarak, "Giresun geçtiğimiz günlerde önemli bir felaket yaşadı. Hamdolsun devletin tüm imkanlarıyla yaraların sarıldığını gördük. Bu bir gurur vesilesi. Çünkü geçmiş felaketlerde hatırlıyoruz devletin, hükümetin o zamanlardaki acziyetini. Hamdolsun gelinen noktada bu ülkenin bir ve beraber olarak tüm imkanlarıyla milletinin hizmetinde olduğunu görüyoruz" şeklinde konuştu.

Yüzme sporuna büyük önem verdiklerini kaydeden Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Yüzme hem sosyal hem ruhsal hem de fiziksel anlamda bir sağlık unsuru. Bu ülkenin ciddi anlamda su kaynakları var. Bu ülkenin son 18 yılda sahip olduğu havuzları var. Her alanda tesisleşmeyi sürdürüyoruz. Türkiye'nin neresinde olursa olsun bu ülkenin aziz evlatlarını, değerli gençlerini, genç potansiyelini her türlü imkanla buluşturma noktasında iddialıyız, kararlıyız. İnşallah bu ülkenin gençlerini yarınlar için en güçlü şekilde hazırlayacağız. Gençlerimizi çeşitli konularda tuzağa düşürmek isteyen hiçbir odağa da bu ülkenin tek bir evladını dahi kurban etmeyeceğiz."

Bakan Kasapoğlu, gençlere inandıkları ve güvendiklerini vurgulayarak, "Biz gençlerimizi kalben seviyoruz. Bazıları şeklen, bazı aldatmacalarla söylemler geliştiriyor. Biz lafla peynir gemisinin yürümediğini her icraatımızla ortaya koyuyoruz. Gençlerle, sporcularla aramıza bugüne kadar kimse giremediği gibi bundan sonra da giremeyecek" dedi.

Sportif anlamda 2019 yılının çok başarılı geçtiğini anlatan Bakan Kasapoğlu, "Bu performansı el birliğiyle güçlendirmeye devam edeceğiz. Amacımız insanımızı sporla buluşturmak. Spora erişimi en güçlü şekilde sağlamak" diye konuştu.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, modern özelliklere sahip olacak Küçükköy Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nu 2021 yılının şubat ayında bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu ve protokol üyeleri, temele beton dökmek için butona bastı.

Kaynak: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Turkcell Superonline
Turkcell Superonline Atatürk Orman Çiftliği