Bakan Yardımcısı Yılmaz, KKTC'de Temaslarda Bulundu

09 Ocak 2023

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ve beraberindeki heyet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde temaslarda bulundu. Yılmaz, KKTC Millî Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nu ziyaret ederek "KKTC'de Görev Yapan Öğretmenlerin Temsil Görevine İlişkin Bilgilendirme Toplantısı"na katıldı.Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ve beraberindeki Bakanlık heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile imzalanan İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması çerçevesinde okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve yaygın eğitim alanlarında devam etmekte olan iş birliğinin geliştirilmesi, öğretim programları ve ders içeriklerinin ortak değerlerimizi güçlendirmesi amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yılmaz; ilk olarak Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu'nu, ardından KKTC Millî Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nu makamlarında ziyaret etti. Çavuşoğlu ziyaretinde Yılmaz'a KKTC Eğitim Müşaviri Hızır Aktaş da eşlik etti.

Yılmaz, Lefkoşa'da "KKTC'de Görev Yapan Öğretmenlerin Temsil Görevine İlişkin Bilgilendirme Toplantısı"na da katıldı. Toplantıda, KKTC'de görev yapan öğretmenlere "yurt dışı temsil görevleri, Kıbrıs Türk Tarihi, Kıbrıs Türklerinin bireysel, beşeri ve sosyal özellikleri, ekonomik, askeri ve stratejik güvenlik çerçevesinde Kıbrıs'ın önemi, KKTC-Türkiye ilişkileri" gibi pek çok konuda bilgilendirme yapıldı.

Yılmaz'ın KKTC ziyaretindeki heyette Cumhurbaşkanı Yardımcısı Danışmanı Prof. Dr. Uğur Çevik, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Murat Süt, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet İşleyen ve Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Adem Karabıyık yer aldı.

Turkcell Superonline
Turkcell Superonline Atatürk Orman Çiftliği