“SPOR TURİZMİNDEKİ GELİŞİMİMİZ HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK”

18 Eylül 2020Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 5. yarışı olan Türkiye Rallisi'nin startını verdi. Bakan Kasapoğlu, 219 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonun, Türkiye’nin tanıtımına önemli katkılar sunduğunu kaydetti.

Organizasyonun ilk gününde pilotlar sabah Değirmenyanı mevkisindeki shakedown etabında deneme sürüşlerini gerçekleştirdi. Etap için Marmaris Meydanı'ndaki başlangıç noktasına gelen dünyaca ünlü pilotlar, yerli ve yabancı izleyicilerden ilgi gördü. Meydanda gerçekleştirilen törende, Bakan Kasapoğlu, ilk yarışların startını vererek sporculara başarılar diledi.

"İnşallah spor turizmindeki gelişimimiz hızlı bir şekilde devam edecek"

Bakan Kasapoğlu, tören alanında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin uluslararası spor organizasyonu düzenleme noktasındaki başarısını vurguladı.

Türkiye'nin her alanda zirveye oynayışını sporda da yaşadıklarını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, Dünya Ralli Şampiyonası'nın da bunun bir örneği olduğunu dile getirdi.

Spor altyapısı, tesisler ve bunlarla gerçekleşen birçok organizasyonun Türkiye'yi farklı bir alana taşıdığını anlatan Bakan Kasapoğlu, "Son 18 yılda Cumhurbaşkanımızın her alandaki güçlü vizyonu, sporda da kendini en güçlü, zirvede olacak şekilde ortaya koydu" dedi.

Geçtiğimiz aylarda Antalya'da çok önemli bir spor turizmi çalıştayı gerçekleştirildiğini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, önümüzdeki süreçte spor turizminde Türkiye'nin önemli bir destinasyon olması için adım atılacağını bildirdi.

“Önümüzdeki dönemde birbirinden anlamlı organizasyonlara ev sahipliği yapacağız”

Bakan Kasapoğlu, Türk insanının sıcak ve samimi davranışları sayesinde uluslararası organizasyonlarda sorun yaşanmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Otellerimizle hizmet sektörünün kalite ve hizmet standardının çok ama çok yüksek seviyede olması önemli. Pandemiye rağmen bu anlamda organizasyonlara gönüllü bir şekilde ev sahipliği yapıyoruz. Bu organizasyon aynı zamanda ülkemizde salgında yürütülen başarılı mücadeleyi de gösteriyor. İnşallah spor turizmindeki gelişimimiz hızlı bir şekilde devam edecek. İnşallah önümüzdeki dönemde birbirinden anlamlı organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. Önümüzde başarılı organizasyonlar var."

Bakan Kasapoğlu, ralli pilotu Yağız Avcı’nın yarış aracına bindi

Marmaris’te Türkiye Rallisi’nin startını veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yarışlarda mücadele eden Türk sporculara başarılar diledi.

Bakan Kasapoğlu, kariyerinde 5 Türkiye şampiyonluğu ve bir FIA Avrupa Ralli Kupası şampiyonluğu bulunan Red Bull sporcusu Yağız Avcı’nın yarış aracına bindi ve sporcuyla sohbet etti.

Organizasyonda dünyaca ünlü pilotların yarıştığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, yarışlarda mücadele edecek Türk sporculara ayrıca başarılar diledi.

Kaynak: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Turkcell Superonline
Turkcell Superonline Atatürk Orman Çiftliği