MECLİS HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

21 Eylül 2019

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı 2019 Yılı Eğitim Planı kapsamında, Mecliste çalışan personel için özel eğitim programları devreye alındı. Temel ve Oryantasyon, Elektronik Belge Yönetim Sistemi, İş Kanunu, Sıfır Atık Projesi Bilinçlendirme, Disiplin Hukuku, Milletvekili Personeli Yasama ve Banko Memurları Motivasyon Eğitimleri başta olmak üzere düzenlenecek eğitim programları ile Meclis personelinin verimliliğinin ve hizmet kalitesinin artırılması amaçlanıyor.Öngörülen program kapsamında İşaret Dili Eğitimi 23 Eylül - 1 Ekim 2019, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitimi 21 Ekim - 31 Aralık 2019 ve Banko Memurları Motivasyon Eğitimi ise 24-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Yılın son çeyreğinde ayrıca Araç Protokolü, Stenograf Yardımcıları Yönlendirme, Disiplin Hukuku, Sıfır Atık Projesi Bilinçlendirme, Gıda Üretim Yerlerinde Hijyen Ve Sanitasyon ile Temel Ve Oryantasyon Eğitimleri Meclis personeline verilecek.

Eğitim programı kapsamında teknik eğitimlerde yer alıyor olup, İş Kanunu Eğitimi ile Diplomatik Yazışma Kuralları Eğitimi de personele verilecek eğitimler arasında bulunuyor.

Eğitim programından ayrıca milletvekili danışmanları, yardımcı personeller ve siyasi grup personelleri de faydalanabilecek.

Milletvekillerine doğrudan hizmet sunan danışman, ikinci danışman ve yardımcı personel ile siyasi parti grup personeline, 14 Ekim-15 Kasım 2019 tarihleri arasında yasama eğitimi verilmesi planlanıyor.

TBMM İdari Teşkilatının yapısını, işleyişini, milletvekillerine sunulan hizmetleri içeren oryantasyon eğitimi ve yasama sürecine ilişkin ayrıntılı bilgilerin ele alınacağı programla, "personelin kurumu tanıması, verimliliğinin ve hizmet kalitesinin artırılması" hedefleniyor.

Personele, eğitimler çerçevesinde yasama dönemi, yasama yılı, birleşim, oturum, tatil, ara verme, olağanüstü toplantı gibi yasamayla ilgili temel kavramlar ile yasamayla ilgili temel kurumlar anlatılacak.

Öte yandan TBMM yıllık eğitim planı kapsamında şimdiye kadar, Stenografi Kursu, Yasama Uzman Yardımcısı Eğitim Programı, Kamu İhale Mevzuatı Eğitimi, Çevre Yönetim Sistemi, Kalite Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği ile İleri Düzeyde Kamera Kullanım Tekniği başta olmak üzere birçok başlık altında personele eğitim verildi.

Turkcell Superonline
Turkcell Superonline Atatürk Orman Çiftliği