CHP'den 'Doğu ve Güneydoğu' açılımı

31 Ekim 2017

CHP, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayan vatandaşların sorunlarına kalıcı çözümler üretmek ve "ortak yaşamın önemine" vurgu yapmak için bölgeye yönelik yeni bir açılım başlattı.CHP, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayan vatandaşların sorunlarına kalıcı çözümler üretmek ve "ortak yaşamın önemine" vurgu yapmak için bölgeye yönelik yeni bir açılım başlattı.

Bir süredir yeni örgütlenme modeli, üyelik sistemi ve kurumsallaşma projeleri üzerinde yoğunlaşan CHP, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin hassasiyetlerini dikkate alarak bir çalışma yapıyor.

Başta CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri olmak üzere, milletvekilleriyle bölgeye sık sık ziyaretler gerçekleştirmeyi planlayan ana muhalefet partisi, kanaat önderleriyle daha sık bir araya gelecek, halkla daha çok temas kuracak.

Bölgedeki parti örgütlerinin daha aktif hale gelmesi için çalışmalar yürüten CHP, "ortak yaşama arzusuna katkı sağlamayı" ve "bölge sorunlarına kalıcı çözümler üretmeyi" hedefliyor.

"Bölgede ayrıca yeni bir örgütlenme modelini oluşturuyoruz"

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, bir süredir Doğu ve Güneydoğu'daki illeri ziyaret ederek, yeni yapılanmanın temellerini hazırladıklarını söyledi.

Partisinin, bölgeden oy alma kaygısıyla hareket etmediğine dikkati çeken Aksünger, şunları ifade etti:

"CHP olarak bölgeye ihtimam gösteriyoruz. Ortak yaşama katkı koymak istiyoruz. Bu birinci hedefimiz. İki haftadır ben de sürekli bölgedeyim. Merkez Yürütme Kurulumuzdan, milletvekili arkadaşlarımızdan bölgede bulunanlar var. Doğu ve Güneydoğu'ya daha fazla hassasiyet göstereceğimiz bir planlama yaptık. Bölgede ayrıca yeni bir örgütlenme modelini oluşturuyoruz. Bu model, karşıtlık yerine 'ortak yaşam üzerinden neler yapılabileceğini' içeriyor. İnsanların dertlerini dinleyerek, çözüm önerilerimizi aktarma noktasındaki sorunları ortadan kaldırmak istiyoruz." AA

Turkcell Superonline
Turkcell Superonline Atatürk Orman Çiftliği