“HEPİMİZ AYNI VATANIN EVLATLARI, AYNI MEDENİYETİN ÇOCUKLARIYIZ”

03 Haziran 2018Kültür ve Turizm Bakanı uman Kurtulmuş: “Bu memlekette halkımızın arasına, bu coğrafyada İslam ümmetinin arasına fitne fesat sokmak isteyenlere, aramızdaki kardeşliği kanla, kimle ve nefretle ayrıştırmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz.”

Bakan Numan Kurtulmuş: “Bizi ayıracak hiçbir şey yoktur, hepimiz aynı vatanın evlatları ve aynı medeniyetin çocuklarıyız.”


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul’da Esenyut Belediyesince düzenlenen iftar programında ilçede yaşayan Vanlı vatandaşlarla birlikte oruç açtı.

Esenyurt Turgut Özal Stadyumu’nda geçekleştirilen iftar yemeği sonrasında halka hitap eden Bakan Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyanın birliğe, dirliğe ve kardeşliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Asırlardır bu topraklarda aynı kirli oyunlarla etnik kimlikleri kullanarak halkları birbirinden ayırmaya çalıştıklarını aktaran Bakan Numan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Bu ülkenin birliğe, dirliğe ve kardeşliğe ihtiyacı var. Sadece bu ülkenin değil bu coğrafyanın da birliğe, dirliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Bir asır evvel bu coğrafyada oynanan bir oyunla maalesef bu coğrafyanın hakları suni sınırlarla birbirinden ayrıldı. Şimdi de sınırlarını cetvellerle, pergenlerle ayırdıkları bu hakları birbirine düşman yapmaya çalışıyorlar. Türk'ü Kürt'e, Kürt'ü Arap'a, Arap'ı ötekilere düşman kılmaya çalışıyorlar.”

Ülke üzerinde oynana bu tür oyunların sonuçlanmasına asla izin vermeyeceklerinin altını çizen Bakan Kurtulmuş, “Bu oyunu bozacağız. Bu memlekette halkımızın arasına, bu coğrafyada İslam ümmetinin arasına fitne fesat sokmak isteyenlere, aramızdaki kardeşliği kanla, kimle ve nefretle ayrıştırmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Bizi ayıracak hiçbir şey yoktur, hepimiz aynı vatanın evlatları ve aynı medeniyetin çocuklarıyız.” şeklinde konuştu.

Bakan Numan Kurtulmuş, iftar öncesinde de Büyükçekmece ilçesinde esnafları ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti.

Kaynak : TC Kültür ve Turizm Bakanlığı

Turkcell Superonline
Turkcell Superonline Atatürk Orman Çiftliği