Ayancık Devlet Hastanesi hizmete açıldı

07 Haziran 2018Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan Sinop Ayancık Devlet Hastanesini hizmete açtı.

Bakan Demircan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi ve Durağan Devlet Hastanesini de hizmete açtıklarını hatırlatarak, “Şu anda yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlamış, açılışa hazır 60 küsur hastanemiz var. Hastanelerimizi açmaya yetişemiyoruz” dedi.

Bakan Demircan, Ayancık Devlet Hastanesinin 80 yatakla bölge insanına hizmet vereceğini belirterek, hastanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Son on altı yılda sağlık alanında büyük mesafe katedildiğini anlatan Demircan, hizmetleri aynı azim ve kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti.

Sağlığın stratejik bir alan olduğunu ve dışarıya emanet edilemeyeceğini vurgulayan Demircan, Türkiye’de 100 kutu ilacın 80 kutusunu yerelde ürettiklerini söyledi.

Hekim açığı bulunan yerlerdeki eksiği Haziranda yapılacak olan kura ile gidereceklerini bildiren Demircan, milletimizin hizmetin en iyisine layık olduğunu dile getirdi.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla hizmet vermeye devam ettiklerini kaydeden Demircan, “Devleti millet kurar. Parayı o verir, can lazım olur can verir. Yeni anlayışla birlikte aslolan millettir.” şeklinde konuştu.

“Bu ülkeyi bizlere vatan yapan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimizi de minnetle anıyorum.” diyen Demircan, hastanenin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Sinop Milletvekili Nazım Maviş de yaptığı konuşmada, “Hastanenin açılışında bizleri onurlandıran Sağlık Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Ayancık Devlet Hastanesinin ilçemize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

İç İşleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy yaptığı konuşmada, Ayancık Devlet Hastanesinin bölge için taşıdığı öneme dikkati çekerek, Ayancıklıların daha iyi imkanlarda sağlık hizmeti alacaklarını söyledi.

Sinop Valisi Köksal Şakalar ise “Hastanemizin hizmete açılmasıyla çok daha iyi şartlarda sağlık hizmeti alacak olmanızdan dolayı mutluyum. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Kaynak : Sağlık Bakanlığı

Turkcell Superonline
Turkcell Superonline Atatürk Orman Çiftliği