ESCWA'nın İsrail raporunu geri çekmesi protesto edildi

21 Mart 2017

ESCWA'nın "İsrail'in Filistin halkına karşı ırkçı bir sistem tesis ettiği" yönündeki raporunun geri çekilmesi Ramallah'ta protesto edildiBirleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) tarafından hazırlanan İsrail'in ırkçı uygulamalarının ispatlandığı raporun geri çekilmesi, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde protesto edildi.

BM'yi karıştıran İsrail raporu

Doğrudan değil makamından vazgeçti

İsrail'e, Filistinlilere karşı 'ırk ayrımcılığı' suçlaması
Ramallah'taki Birleşmiş Milletler (BM) binası önünde toplanan onlarca Filistinli, "Irkçılığı ve cinayetlerinden ötürü İsrail'i sorgulayın", "BM Genel Sekreteri'nin istifasını istiyoruz" ve "Rima Halef'i selamlıyoruz" yazılı pankartlar taşıdı.

Gösteriye katılan Filistinli aktivist Ömer Assaf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "BM'nin, düşmana destek çıkan ülkelere boyun eğmek yerine mağdur halklara karşı sorumluluklarının gereğini yapması gerekiyor. ESCWA Genel Sekreteri Rima Halef'in istifası, BM için bir utançtır." dedi.

Assaf, Halef'in raporunda aktarılan "İsrail'in ırkçı politikalarına" tanıklık ettiklerini belirtmek için BM binası önünde toplandıklarını söyledi.AA

Turkcell Superonline
Turkcell Superonline Atatürk Orman Çiftliği